Gazetecilik


Kafkasya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü gelecekte kariyer sahibi olmak isteyenlerin tercih ettikleri bir bölüm olarak hizmet vermektedir. Bu bölümü yurtdışında okumanın da ayrıcalıkları bulunmaktadır. Yurtdışında okuduğumuz bu bölüm ileriki zamanlarda iş başvurusunda bulunurken bize iyi referansta bulunacaktır. Kafkas Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde okumaya karar verdiyseniz Euro Star Eğitim danışma merkezi ile iletişime geçerek bu üniversiteye nasıl yerleşebileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra kontenjan sınırı bulunan bu üniversiteye daha çabuk kayıt yaptırabilmek için neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Gazetecilik bölümünde okuyanlar gazete de yer alan süreli yayın, köşe yazarlığı, redaktör, editörlük gibi konularda çalışabilmektedirler. Bu kişiler gazetenin bahsedilen kısımlarındaki teknik, grafik ve yönetimi ile ilgili gerekli bilgi ve donanımına sahip oldukları sürece bu alanlarda çalışmalar yapabilmektedirler.

Kafkasya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü tercihi yapan gençler yazılı yayın kuruluşlarında çalışabildikleri gibi görsel- işitsel kaynaklı yayın kuruluşlarına bağlı olarak da çalışabilme olanağına sahiptirler. Bu alanda eğitim görmüş kişilere ihtiyaç her daim vardır ve bu alana olan ihtiyaçtan dolayı kaliteli eğitim olanağı sunan üniversitemizden yararlanmanız durumunda çok iyi noktalara gelebilirsiniz.
Haber spikerliği yapabilme olanağınız bulunan bu bölümde genel amacınız gerek yazılı kaynaklarla gerekse sözlü kaynaklarla toplumu bilgilendirmek ve daha bilinçli insanlar haline getirmek olmalıdır. Gazetecilik eğitiminde bu işi yaparken ihtiyaç duyacağınız yazılı eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitim almaya da ihtiyaç duymaktasınız; bunun nedeni her bölümde oluğu gibi teorinin uygulamaya geçirilmesi gerektiği anlayışından ileri gelmektedir.

Kafkasya Üniversitesi Gazetecilik Bölümüne bağlı olarak bir iletişim merkezinin bulunması bölümde verilen eğitimin uygulama aşamasını gerçekleştirebilmenize yardımcı olacaktır. Ekonomi, dış haber, politika, spor, fotoğraf, görüntülü haber, yurt haberleri, internet, istihbarat servisi, bilim- teknik ve arşiv servisleri olanaklarının size sunulması ile görüntülü bir haber ortamında uygulama çekimleri yapmanız sizlerin alanınızda daha iyi yetişmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bilgisayar laboratuarları, geniş bilgi donanımına sahip bir kütüphanenin üniversite bünyesinde olması da sizin kendinizi yetiştirmenizde destekleyici rol oynanan bilgi donanımlarıdır. Her gün sabah haberleri uygulama çekimleri yapmak sizi buradan mezun olduktan sonra aranan kişi yapacak etkinlikler arasında yer almaktadır.